Masalar

Sizin İçin Seçtiğimiz Yemek Odası İçin Masa ve Sandalye Modelleri

Günlük hayatta tercih ettiğimiz eşyaların, çevresindeki diğer eşyalarla bir bütün oluşturması gerekmektedir. Odanın nizamı ve şıklığı için gerekli olan bu husus için tercih edilecek yemek odası için masa ve sandalye modelleri önemli yer tutmaktadır.

Yemek Odası İçin Masa ve Sandalye Modelleri Nelerdir?

Yemek odası için masa ve sandalye modelleri seçerken odada bulunan diğer eşyaların renk, desen ve konumlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Birbirinden farklı renk, boyut ve desende yemek odası takımları arasından seçim yaparken bu nokta, kullanıcıya yardımcı olacaktır. Kullanıcı, ihtiyacına göre farklı hammaddelerden üretilmiş yemek odası takımı alabilir. Ahşap, metal ve plastik yemek odası takımları arasından kolaylıkla seçim yapabilir. Ahşap yemek masaları, odaya retro bir hava katar. Daha oturaklı, eski tip görünüm sunan bu masalar da en çok tercih edilen renkler doğal renklerdir. Sade ve şık bir yemek odası isteyen kullanıcılar bu masaları gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Metal yemek odası takımları ise sağlam yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Daha dayanıklı ve uzun ömürlü olan bu masaları genellikle hareket ettirmesi zordur. Ahşap masalarda da olduğu gibi çok çeşitli renk ve şekilleri mevcuttur. Plastik masalar ise daha kolay hareket ettirilir, sandalyelerin hareketi de kolaydır. Temizlenme ve bakımları çok saha kolay şekilde yapılabilir. Kullanıcılar, kendi ihtiyacına ve isteğine göre bu yemek masası modelleri arasından seçim yapabilirler.

Yemek Odası İçin Masa ve Sandalye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemek odası için masa ve sandalye modelleri seçerken dikkat edilmesi gerekenlerin başında ihtiyaca uygun bir takım seçimi gelir. Yemek odası takımları çok farklı özelliklerde, boyutlarda ve renklerde üretilmektedir. Kişi yemek odası takımı alırken sadece görüntüye bakarak satın alim gerçekleştirirse hem ihtiyacı görülmeyebilir hem de odanın ahengi bozulabilir. Bu nedenle satın alım yapmadan önce nasıl bir yemek masasına ihtiyaç olduğu kararlaştırılmalıdır. Oda alanının ölçüsü de dikkat edilmesi gereken bir başka etkendir. Yemek odası takımının koyulacağı bölgenin ölçüleri dikkate alınarak eşya satın alınması gerekir. Alınacak gereğinden fazla büyük masa alana sığmayacakken, geniş alana koyulacak ufak bir masa da görüntüyü kötü gösterecektir. Yine aynı şekilde satın alma işlemi yaparken alınacak masaların diğer eşyalarla uyumlu olmasına dikkat edilmeli. Yemek masaları evlerde hatırı sayılır bir yer kapladığı için, evin genel renk tonundan bağımsız alınacak bir renk bütün odağı masaya çekecek ve renk koordinasyonunu bozacaktır. Yukarıda bahsedilen durumlar, odanın genel durumuyla alakalı bilgilerdi, alınacak ürün ile ilgili dikkat edilecek hususlarda ise ilk olarak yemek masasının konforu için bir dikkat gerekmektedir. Oturulacak alanın rahat olması, masaya kolay erişim ve rahat yemek yeme süreci kullanıcıya konfor sağlayacaktır. Yemek masalarının hangi malzemeden üretildiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu husus da konforu ve uzun süre kullanım durumunu etkiler.

Yemek Odası Takımı Fiyatları

Yemek odası takımı ve yemek odası için masa ve sandalye modelleri fiyatları, kullanılan malzemeye ve işçiliğe göre değişiklik göstermektedir. Malzemenin kalitesi ve işçilik arttıkça genellikle fiyatlar artış göstermektedir. Bizler Sandalye Deposu olarak her bütçeye uygun modeller üretmekte ve satışa sunmaktayız. Fiyat performans açısından uygun fiyatları ve maksimum performans veren yemek odası takımlarını alıcıların beğenisine sunmaktayız. Ahşap, metal ve plastik gibi farklı malzemelerden üretilen bu yemek masaları farklı ebat, renk ve şekillerde olabilmektedir. Bu nedenle ebatlar, imal malzemesi, desenler, işçilik gibi farklı noktalardan dolayı fiyat farkı oluşabilmektedir. Yine yemek odası takımı fiyatları, alınacak parça sayısına göre de değişiklik gösterir. Yemek odası takımları arasında bulunan konsol, televizyon ünitesi, gümüşlük gibi parçalardan bazıları alınmazsa fiyatta değişiklik gösterilebilir. Bu noktada satın alma işlemi yapmadan önce hangi parçalara, parçaların renk ve desenlerine karar vermeli ve satın alma işlemini ona göre yapmalısınız. Bu işlem hem yemek odası takımının diğer eşyalarla uygun renkte ve modelde olmasını sağlar hem de bütçenizi aşmadan, en uygun yemek odası takımını seçmenize yardımcı olur.

Yemek Odası Takımında Neler Olur?

Yemek odası takımı, evlerde en çok dikkat çeken ve satın alırken özenle beğenilmesi gereken eşyaların başında gelmektedir. Evlerde oldukça geniş yer tutan bu eşyalar, çevresinde bulunan koltuk takımları, kitaplıklar, aynalar, orta sehpalar gibi diğer eşyalarla bir uyum ve ahenk içinde olmalıdır. Böylece odaların genel görüntüsü bir bütün halinde olur ve birbirinden bağımsız görüntüler oluşmaz. Yemek odası için masa ve sandalye yanında konsol, televizyon ünitesi ve gümüşlük de yemek takımı içerisinde mevcuttur. Televizyon ünitesi, televizyonun ortada olduğu etrafta ise eşya koyulabilecek ufak alanların olduğu bir eşyadır. Gümüşlük, farklı süs eşyalarının ve değerli eşyaların koyulabileceği genellikle kapak kısmı cam olan bir tür saklama alanıdır. Konsol ise, yemek masasında kullanılan servis tabakları, bardaklar, çatal, kaşık, kase gibi farklı yemek gereçlerinin saklandığı alandır. Yemek odası takımlarında yemek masası ile birlikte en önemli parçalardan birisidir. Yemek takımı satın alırken, ihtiyacınız ve zevkinize göre yukarıda bahsedilen parçalardan istediğinizi çıkarabilirsiniz. Evlerinizin genişliği ve ihtiyaçlarınıza göre yapabileceğiniz bu değişikliği Sandalye Deposu firması müşterilerine sunmaktadır.

Yemek Odası İçin Masa ve Sandalye Ölçüleri

Yemek odası için sandalye ve masa satın almadan önce, bu eşyaların koyulacağı alanı göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu nokta göz önünde bulundurulmadan alınan büyük ölçekli eşyalar alana sığmayacağı gibi, küçük eşyalar da kullanıcıya konfor sağlamaz. Bu nedenden ötürü masa ve sandalye seçimi yapmadan önce alan ölçülerini dikkate almanız gerekmektedir. Bununla birlikte satın alacağınız masanın uzunluk, kısalık, genişlik gibi farklı özelliklerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Yemek masalarında standart yükseklik genelde 75 cm’dir. Uzunluk standartları açısından yemek masaları genelde 140 cm ile 200 cm arasında değişirken genişlik olarak ise 80 cm ile 100 cm arasında değişiklik göstermektedirler. Sandalye ölçüleri de 45 – 50 cm yükseklik ve 40 – 50 cm genişlik olarak standart ölçülerde olmaktadırlar. Bu durumların dışında ihtiyaca göre bazı masaların ölçüleri değişiklik gösterebilmektedir. Masalar alan durumuna göre daha geniş veya dar, daha uzun veya kısa üretilebilmektedirler. Bu durumda sandalye ölçüleri de ihtiyaca göre değişebilmektedir. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre istedikleri şekilde bu ürünlerden seçim yapabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu