Koltuklar

Çalışma Sandalyesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çalışma sandalyesi alırken dikkat etmeniz gerekenler, sağlığınız ve çalışma konforunuz belirleyici kriterleri içerir. Birçok kişi, akşam işten eve geldiğinde bel ve sırt ağrısından mustariptir. Bunun nedeni büyük ölçüde yanlış çalışma sandalyesi kullanımı ve oturma pozisyonuna dikkat etmemekten kaynaklanır. Sadece dışarıdan şık görünmesi değil, çalıştığınız koltuğun omurganızı destekleyen yapıda olması da önemlidir. 

İlk bakışta renge ve şıklığa önem vermek yerine, bunlarla birlikte ergonomiyi de önemsemelisiniz. Hem tarzınıza hem de bedeninize uygun çalışma sandalyesi modelleri sayesinde ofiste, evde ya da çalışma odasında daha rahat bir mesai geçirebilirsiniz. Omurga problemleri olmaksızın, kendinizi rahat hissettiğiniz ofis koltuğu modelleri, işinizin verimini artırmayı sağlar. 

Sağlıklı ve Konforlu Oturma Deneyimi İçin İpuçları

Ergonomik sandalyelerin sağlığa olan faydaları ve doğru oturma pozisyonu konusunda bilinçli hareket etmelisiniz. Ergonomik sandalyeler, oturma pozisyonunu ayarlayabilmenizi sağlayan oynar sırt tasarımına sahiptir. Belinizi destekleyen şekilde tasarlanmıştır. Ayarlanabilir yükseklik özelliği bulunan sandalye modellerini boyunuza göre ayarlayabilirsiniz. 

Kolçak tasarımı da hareketli yapıdaysa rahat ettiğiniz kolçak pozisyonunu ayarlayabilirsiniz. Sırt desteği her ofis ve çalışma koltuğunda bulunmayabilir. Rahat yapıda, sırt desteği ile omurganızı desteleyebileceğiniz modelleri tercih etmelisiniz. Bu konuda en rahat çalışma sandalyesi, oyuncu koltuğu olarak tasarlanan, sırt, baş ve bel desteği bulunan modellerdir. 

Yükseklik, kolçak, sırt desteği gibi ayarlanabilir özellikler, ilk başta önemsiz detaylar gibi görünebilir. Sürekli masa başında çalışan kişiler için omurganın doğal pozisyonunu koruması elzemdir. Çünkü yanlış oturma pozisyonundan kaynaklı bel kaymaları, boyun fıtıkları, kas sertlikleri gibi sağlık sorunları meydana gelir. Bu sağlık problemleriyle karşılaşmamak için yüksek kaliteye ve üstün ergonomik özelliklere sahip çalışma sandalyesi tercih etmelisiniz.

Ofis sandalyesi alırken bel ve oturma kısmı kapalı ve bitişik modelleri seçebilirsiniz. Bu sayede beliniz boşlukta kalmaz. İdeal diklik seviyesini ayarlayabileceğiniz bir sırt ayar kısmı bulunmasına dikkat etmelisiniz. Sandalyenizin oturma alanının geniş olmasına ve uzun süreli oturmalarda sizi rahatsız etmemesine önem vermelisiniz. 

Çalışma Sandalyenizi Kişisel İhtiyaçlarınıza Göre Ayarlayın

Çalışma sandalyenizi, bedensel özelliklerinize göre seçtiğinizden emin olmalısınız. İstediğiniz çalışma sandalyesini hazır modellerde bulamıyorsanız özel sipariş verebilirsiniz. Klasik tarzdan hoşlanıyorsanız deri döşemeli çalışma sandalyesi tercih edebilirsiniz. Kumaş döşemesi bulunan çalışma koltukları en çok tercih edilen ve ofislerde yaygın olarak kullanılan modeller seçenekler arasındadır. 

File sırt detayı ise terletmeyen yapısıyla en popüler çalışma koltuğu modellerindeki yerini alır. Kendinize uygun çalışma sandalyesini tercih ederken kullanım kolaylıklarını da hesaba katmalısınız. Çalışırken hem oturma pozisyonu açısından hem de kumaş kalitesi bakımından rahat edeceğiniz seçenekleri tercih ettiğinizden emin olmalısınız. 

Şık görünümlü, malzeme kalitesi yüksek dayanıklılığa sahip, uzun ömürlü ofis sandalyesi modellerini Sandalye Deposu farkıyla satın alabilirsiniz. Kumaş, deri, file gibi farklı malzemelerin avantajları açısından bir değerlendirme yaparak bütçenize uygun modeli bulabilirsiniz. 

Dayanıklılık ve Konfor İçin Hangi Malzemeleri Tercih Etmelisiniz?

Dayanıklılığı ve konforu yüksek çalışma sandalyeleri için metal ayaklı, krom kaplama ya da sert plastikten malzemeleri tercih edebiliriniz. Birinci kalite sünger kullanılarak üretilmiş olan çalışma sandalyelerini kullanabilirsiniz. Bedeninizin şeklini alan, bu sayede formunu uzun süre koruyan sandalye modelleriyle konforunuz da uzun sürer. 

Çelik, alüminyum, Poliproplen plastik malzemelerle üretilen sandalye modelleri, genellikle dayanıklılığı yüksek seçenekleri kapsar. Dayanıklılık ve konfor için tercih edebileceğiniz yüksek malzeme kalitesine sahip sandalye modelleri arasında Tolix, Thonet, alüminyum sandalye seçenekleri başta gelir. 

Diğer sandalye modelleri de kendi kategorileri içinde en üst dayanım yapısına kavuşturularak üretilir. Fırın ve elektrostatik boya kullanılarak yapılan boyama işlemleri de sandalyelerin dayanıklılığını artıran önemli kriterler arasındadır. 

Uzun Süreli Kullanımda Rahatlık Sağlayan Çalışma Sandalyesi Modelleri

Çalışma sandalyesi alırken dayanıklılık ve konfor için malzeme kalitesine yüksek oranda dikkat etmelisiniz. Alacağınız sandalyenin malzeme kalitesi, onu kullanabileceğiniz maksimum süreyi büyük oranda etkiler. Kaliteli sünger yapısına sahip sandalyeler tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Uzun oturma sürelerinden sonra da koltuk kısmında çökme oluşmayacak modelleri seçmelisiniz.

Yeterli sünger yoğunluğuna sahip, ideal sertlik ve yumuşaklık derecesine sahip sandalye modellerini tercih ederek keyifli çalışma saatleri geçirebilirsiniz. Kullanımı rahat olan sandalye modelleri çalışırken odaklanmanızı da kolaylaştırır. Rahat çalışma ortamı, dikkatinizi canlı tutmaya yardım eder. 

Rahatlık deyince ilk akla gelen detaylardan biri de sandalyenin file sırt tasarımıdır. File sırt detaylı, metal ayak tasarımlı, dayanıklılığı yüksek sandalye modellerini tercih edebilirsiniz. Bel ve sırt sağlığını koruyan çalışma sandalyesi modelleri sayesinde kendinizi her zaman iyi hissedebilirsiniz. 

Tasarım açısından göze hitap eden her model, beden yapınıza tam olarak uymayabilir. Bu sizin boyunuza ve sürekli kullanmaya alıştığınız sandalye ölçülerine göre de değişebilir. Kendi beden yapınıza uygun, oturduğunuzda rahat edeceğiniz sandalye modellerini, özel ölçü olarak da sipariş verebilirsiniz. 

Farklı Bütçelere Uygun, Kaliteli Ve Uygun Fiyatlı Çalışma Sandalyesi

Uygun fiyatlı çalışma sandalyesi için üretim konusunda uzman, ihtiyaçlarınızı ve kaygılarını anlayan profesyonel bir firmayı tercih edebilirsiniz. Hem ergonomik hem şık hem de kullanacağınız ortama uygun modelleri tek adreste bulabilirsiniz. 

Klasik tarz sevenler için deri döşemeli Gabriel 2 Natural sandalye zarif bir tarzı yansıtır. Şık ve modern çalışma sandalyesi sevenler için Focus bilgisayar ve çalışma koltuğu güzel bir seçenektir. Lopes bilgisayar ve çalışma koltuğu, bel desteği, krom ayak tasarımıyla göze hitap eden konforlu bir modeldir. Tokyo beyaz iskeleli başlıklı müdür koltuğu, baştan aşağı konforu yansıtan modellerden bir tanesidir. Açık renk olduğu için bulunduğu ortamı ferah göstermeye yardım eder. 

Jaz plastik ayaklı çalışma koltuğu yine şık ve konforlu tasarımlardan bir tanesidir. Çalışma sandalyesi denince aklına hep aynı model gelenler için yükseklik ayarı bulunan sırt kısmı yatarlı kolçaklı Monika çalışma koltuğu ideal bir seçenektir. 

Desemo yıldız ayaklı çalışma koltuğu zengin renk seçeneklerine sahiptir. Şık tasarımları, hafif ve kolay temizlenebilir yapısıyla Sandalye Deposu imzası taşıyan seçenekleri kullanmaktan keyif alabilirsiniz. Zevkinize uygun, ofis ve çalışma koltuğu alternatiflerini şimdi online mağazamızdan ziyaret edebilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu