Sandalyeler

Metal Sandalyelerin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? Nasıl Seçim Yapmalısınız?

Metal sandalyelerin avantajları ve dezavantajları tercih ettiğiniz markanın size sunduğu olanaklarla paraleldir. Metal sandalyelerin avantajları arasında en başta zarif ayak tasarımları gelir. Dayanıklılığı sayesinde metal sandalyeleri uzun yıllar kullanabilirsiniz. Dış mekânlarda kullanıldığında ise taşıma zorluklarına, bazı modellerde paslanma dezavantajına sahip olabilirler. Metal sandalyelerin dezavantajları, aldığınız markanın kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak taşıma ve istifleme açısından zorluklar yaşayabilirsiniz. Bunların yanında kalitesi yüksek model çeşitliliğine sahip Sandalye Deposu ürünlerini evlerinizde kullanmaktan keyif alabilirsiniz. 

Metal Sandalyelerin Avantajları

Metal sandalyelerin avantajları, tasarım açısından son derece zengin alternatifler sunmalarıyla başlar. Dekoratif açıdan çeşitli tarzlarda üretimleri mevcuttur. Tasarımları bulundukları ortama farklı dekoratif özellikler kazandırmaya yardımcıdır. Gümüş ya da altın rengi seçeneklerinin yanında farklı renk alternatifleri zengindir. 

Kafelerde ve çay bahçelerinde kullanılmak üzere metal üzerine beyaz, siyah gibi renklerle boyanabilirler. Özel kesim metal ayak tasarımları sayesinde hobi odalarında, özel fotoğraf stüdyolarında, salonlarda, oturma odalarında yer bulabilirler. Sağlıklı malzemelerden üretildiği sürece güvenle kullanabilirsiniz. Kolayca temizlenebilen yapıda olan metal sandalyeler, nemli bezle silinebilirler. Birçok farklı mekânda kullanılmaya uygun yapıdadır. 

Metal Sandalyelerin Dezavantajları

Metal sandalyelerin dezavantajları, genellikle ahşap ya da plastiklere göre daha ağır olmalarıdır. Metal sandalyeler, bir yerden bir yere kolayca taşınmazlar. Özellikle de bir kurum için toplu şekilde alışveriş yapacaksanız metal sandalyeleri, bir nakliye aracıyla taşımanız gerekebilir. Katlanır sandalye modellerinde bazen eklem yerlerinde sıkışmalar meydana gelebilir. Bu kısımlar sandalye çok sık kapanıp açılmazsa bir süre sonra kulak tırmalayan sesler çıkarabilir. Bu durumda hareketli kısmın yağlanması sorunu ortadan kaldırabilir. Metal sandalyeler, paslanmaz özelliğe sahip değilse dış mekânda suya veya neme maruz kaldığında korozyona uğrayabilir. Malzeme kalitesi yüksek olan metal sandalye modellerindeyse suya ve neme dayanıklılık daha yüksektir. 

Metal Sandalyeler Hem İç Mekânda Hem Dış Mekânda Kullanılabilir mi?

Metal sandalyeler, yapıları gereği kolay taşınabilen eşyalar değildir. Bu nedenle genellikle çok fazla taşınması gerekmeyen alanlarda konumlandırılırlar. Dolayısıyla akla şu soru gelir: Metal Sandalyeler Hem İç Mekânda Hem Dış Mekânda Kullanılabilir mi?

Metal sandalyeler, doğrudan yağmur suyuna maruz kalmayacakları kapalı balkonlarda, verandalarda, üstü kapalı teraslarda kullanılmaya uygundur. Fırın boya kullanılarak üretilen, yani dış etkenlere dayanıklı olan sandalye modellerini, hem iç hem dış mekânda kullanabilirsiniz. 

Metal Sandalyeler Hava Şartlarına Dayanıklı mıdır?

Metal sandalyelerin üretiminde kullanılan malzemeler onların dış faktörlere dayanıklılığını doğrudan etkiler. Metal sandalye alırken şu soruyu kesinlikle sormalısınız: Metal sandalyeler hava şartlarına dayanıklı mı? Paslanmaz çelik, fırın boya gibi malzemeler kullanılarak üretilen metal ayaklı ya da komple metal sandalyeler, hava şartlarına dayanıklıdır. Alışveriş yaptığınız mağazanın ürünlerini incelerken kullanılan malzemelerin detaylarını görebilirsiniz. Bazı modellerde yer alan katlanır ayak tasarımları ise onları hantal bir duruştan uzak hale getirmiştir. 

Estetik ve Modern Görünümlü Metal Sandalyeler

Hem estetik hem de modern görünüme sahip olan metal sandalyeleri, internetten sipariş ederek kolayca evlerinize getirebilirsiniz. Estetik ve modern görünümlü metal sandalyeler arasında dönemin modasını temsil eden zarif seçenekler yer alır. Bunlardan bazıları: metal ferforje katlanır sandalye, Hiba metal ayaklı sandalye, Gabriel 2 siyah ayaklı sandalye, Fabron metal ayaklı sandalye, Safir metal sandalye gibi serilerden oluşur. Nubuk ve deri kumaşlarla süslenen, geniş oturum alanlarıyla rahatlığı yüksek modern metal sandalye modellerine evlerinizde yer açabilirsiniz. 

Metal Sandalye Fiyatları

Metal sandalye fiyatları, sandalyelerin tasarımına, malzeme kalitesine, işçiliğine göre değişir. Sandalye modellerinde kullanılan işçilik de metal sandalye maliyetini etkileyen önemli bir faktördür. Paslanmaz metal ayak detayı bulunan modeller, diğer sandalye çeşitlerine göre daha maliyetlidir. Kalite arttıkça fiyatın artması kaçınılmazdır. İstiridye görünümünde tasarlanmış metal sandalyeler şıklığıyla göze hitap eder. Dekoratif özellikleri, sandalyelerin ebatları, masa takımıyla birlikte olup olmadığı gibi detaylar da metal sandalye fiyatları konusunda belirleyicidir. Metal ferforje katlanır sandalye tam bir balkon sandalyesi gibidir. Çay ve kahve keyfinizde size eşlik eder. 

Metal sandalyelerin avantajları ve dezavantajları seçtiğiniz markanın sunduğu özelliklere göre değişir. Sandalye Deposu, size her zaman en kullanışlı ve ergonomik tasarımları sunmaya özen gösterir. Şimdi en şık ve ergonomik metal sandalye modellerini incelemek için kategorimize göz atabilirsiniz.  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu